Снимка: ФК Спартак Варна, фейсбукСпартак победи Черноморец (Балчик) с 1:0 в мач от XIII

...

Спартак победи Балчик с гол на Смирнов и излезе втори

Снимка: ФК Спартак Варна, фейсбук

Спартак победи Черноморец (Балчик) с 1:0 в мач от XIII кръг на Трета лига – Североизточна група на стадион " Спартак " и излезе на второ място в класирането.

В първите 15 минути играта беше равностойна и се водеше сред двете наказателни полета, като липсваха интересни обстановки пред вратите.

В 26-ата минута след меле Мартин Паскалев шутира от близко, само че вратарят на гостите Христо Ковачев мазета в корнер.

Две минути по-късно мощен шут на Валентин Веселинов бе отклонен от стража на спартаклии Християн Славов в ъглов удар.

Спартак стартира по-активно второто полувреме и това даде резултат в 55-ата минута. След центриране от корнер Янаки Смирнов се извиси и вкара хубав гол с глава - 1:0.

В идващите минути домакините направиха няколко хубави скоростни офанзиви, само че сбъркаха в завършващата фаза и не успяха да вкарат нов гол, за да убият интригата.

В 81-вата минута Ивайло Русев от Балчик нахлу самичък против вратаря, само че Християн Славов излезе навреме и мазета с крайник топката.

В края на срещата Симеон Симеонов си създаде за секунди два глупави жъли картони и бе изпъден, откакто престоя на терена малко повече от 4 минути.

След изгонването на Симеонов Валентин Веселинов пропусна да изравни, откакто от чиста позиция не улучи вратата.

В 4-тата минута на даденото продължение Янчо Андреев се измъкна сам отляво, финтира защитник и подаде към Георги Георгиев. Последният шутира, само че защитник на гостите отби топката пред голлинията.

Малко по-късно още веднъж Георги Георгиев опита да трансферира вратаря съвсем от центъра, само че топката мина край гредата.

Съставите:

Спартак: Християн Славов, Кристиян Върбанов, Ибрям Ибрям, Мартин Паскалев, Велислав Боев, Георги Георгиев, Янаки Смирнов (87 - Симеон Симеонов), Янчо Андреев, Венцислав Гурков (81 - Анте Бачков), Юнуз Юнуз, Тугай Неджет (69 - Кристиян Георгиев).

Черноморец: Христо Ковачев, Иван Иванов, Любен Любенов, Генади Луго, Мирослав Начев, Тодор Маринчев, Валентин Веселинов, Николай Иванов, Владислав Георгиев, Данаил Димов, Ивайло Русев.

Съдия: Димитър Гебешев

Червен картон: Симеон Симеонов

Жълти картони: Велислав Боев, Симеон Симеонов, Кристиян Георгиев

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.